Horizon Tselluloosi ja Paberi AS käivitas uue tselluloosikeeduliini

Kehras asuv Eesti ainus jõupaberitootja Horizon Tselluloosi ja Paberi AS (Horizon) käivitas uue tselluloosikeeduliini, mille avasid täna keskkonnaminister Keit Pentus ning Tolaram Grupi Eesti juht Sonny Aswani.

Read more

Uus liin on osa Baltimaade juhtiva jõupaberitootja ning kogu oma toodangu eksportiva Horizoni 55 miljoni euro suurusest kolmeaastasest investeerimisprogrammist. Uue tootmisliini hankimist toetasid EAS ning SEB Pank.

„Uus tehnoloogia vähendab vabriku energiakulu 25 protsenti ning veetarbimist 0,7 miljoni kuupmeetri võrra aastas. Vabriku CO2 heitmed vähenevad 35 protsendi võrra ning energia kokkuhoid ulatub aastas 2,5 miljoni euroni,” tõi Horizon Tselluloosi ja Paberi ASi juhatuse liigeAime-Kersti Kelder esile uue tehnoloogia kasusid. CO2 heitmed vähenevad mahus, mis võrdub 5000 auto liiklusest kõrvaldamisega. Peale selle on ettevõte viimasel viiel aastal kärpinud CO2 heitmeid poole võrra.

„Iga investeering, mis toob kaasa parema õhukvaliteedi ning vähendab tööstusheitmeid on keskkonnakaitse seisukohalt suure tähtsusega, seda eriti suurtele tööstusettevõtetele nagu Horizon. Kasvav efektiivsus ning väiksemad heitmed tõstavad ettevõtte konkurentsivõimet ka globaalsel turul,“ märkis keskkonnaminister Keit Pentus.

Horizonil on investeerimisprogrammi osana kavas rajada moodne 30 megavatise võimsusega tööstuslik koostootmisjaam, mis hakkab kasutama biomassi ning tootma rohelist energiat, tagades peaaegu täielikult ettevõtte varustamise omatoodetud energiaga.

Uue tselluloosikeeduliini tarnis globaalne tehnoloogiaettevõte Metso ning see koosneb kahest katlast laiusega 5,3 meetrit ning kõrgusega 18 meetrit ja kolmest akumulaatorist, mille vastavad mõõtmed on 4,8 meetrit ning 22 meetrit.

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS on Eesti ainus pakkematerjaliks mõeldud jõupaberi tootja ning ettevõte ekspordib toodangut 52 riiki. Singapuri päritolu globaalse kontserni Tolaram Group täisomanduses olev Horizon on oluliselt määral kaasajastanud tehase sisseseadet; viimasel kümnel aastal on investeeritud ligikaudu 80 miljonit eurot, millest ligi 40 miljonit eurot on suunatud investeeringutesse heitmete vähendamiseks. Alates 1995. aastast, mil paberivabriku omandas Tolaram Group on ettevõte märkimisväärselt investeerinud toodangu kvaliteedi tõstmisse, ettevõtte efektiivsusesse ja keskkonnakaitsesse.

 

Lisainfo

Aime-Kersti Kelder

Juhatuse liige

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

E-mail: aime-kersti dot kelder at horizon dot ee

Telefon: 6085 007

www.horizon.ee